Jdi na obsah Jdi na menu
 


Silvestr v Karlově pod Pradědem

5. 3. 2010

Inu vydali jsme se oslavit ten konec pro mne špatného roku 2009 s nejbližšími přáteli opět na mé velmi zamilované místo - Karlov pod Pradědem. Plni ideálů jsme naložili Myšáka (moje auto, pozn. aut) všemi různými věcmi, chlastem a zimním náčiním a vydali jsme se směr cíl cesty. Hezky řečeno, že?

Celá akce se měla tak, že auto s rakví na střešem nacpané lyžemi, vedle rakve sáňky... No prostě jsme museli vypadat že asi jedeme do alp minimálně na měsíc. O to větší prča to byla, když jsme dojeli na místo určení a jediný sníh, který tam byl, byl ten polárkový v mrazáku. Samozřejmě nemluvě o sněhu technickým, který ale příliš neuznávám.

Ubytování začalo velikou tragédií. Rozvodem. Tak totiž komentovala naše kamarádka Zdenda okamžik, kdy jsme oddělovali manželskou postel a ještě mezi postele dávali noční stolek. No jo, Zdenda v rodu mužském a Michal na jedné manželské posteli... To by někdo musel spát hubou ke zdi, aby nějak netentononc...

Ale šup ven do přírody. První den příjezdu pochopitelně obhlídka situace a česnečka na Kovárně. Inu usmyslelo se, že nemá cenu nic hrotit a na další den se naplánovala poloauto a polopěšotůra.

Takže autem do Zlatých Hor, odtud busem na Rejvíz a z Rejvízu pěšo přes Zlatorudný mlýny do Zlatých Hor ke káře. Povím vám, že ačkoli k zimě patří sníh a možná kolem silvestra bylo několikero zklamaných tváří, tak já si tuto tůru nesmírně užil. Pohodička, klídeček, tabáček sice nebyl, ale za to super trasa z kopce bez jakékoli náročnosti.

Den druhý - počasí pořád pro lyžaře stálo za prd, tak se TA Zdenda s Michalem rozhodli, že do toho praští. Na svahu. Tedy TEN Zdenda jim udělal skitaxi a odvezl je na svah se čtyřsedačkou. Dále TEN Zdenda pokračoval směr Jeseník a Mikulovice, kde prožil krásné odpoledne s jednou milou osůbkou. TA Zdenda a Michal mezitím válcovali svah a taky si to náramně užili. Počasí super... jen na opožděné skitaxi museli čekat, ale opravdu to stálo za to. Rozumějte, TEN Zdenda, sjezdový nelyžař, vybaven pouze běžkami.... A zkuste si běžkovat na asfaltu. Moc vám to asi nepůjde. Michal měl první zkušenost se čtyřsedačkou a na základě událostí, které se v rámci této zkušenosti udály, konkrétně při výstupu ze sedačky, bylo stanoveno heslo dne: RUCE NOHY RYCHLE PRYČ!!!

Středa.... ráno napadlo pár centimetrů sněhu, vše vypadalo nadějně, ale později začalo pršet a bylo všechno v kopru. TEN Zdenda si opět zahrál na skitaxi a posléze netrpělivě očekával příjezd dalších účastníků akce. Jako první dorazili Bára, Míša a Markétka. Ihned po ubytování a poo návratu lyžařů ze svahu jsme se vydali na výšlap kolem Karlova. Bylo to krásné, bylo to příjemné a v jeho půli jsme přes mobilbudku dostali info, že dorazili poslední členové expedice, Lada s Martinem. Stačilo seběhnout kopeček a všichni jsme se už vítali. Někteří nasávali čerstvý vzduch, jiní svařák. Po večeři seznamovací párty a..... spinkat!

Silvestr - počasí čím dál horší, a tak byl plán stanoven jasně. Nakoupit zásoby na večer a noc a pak na bazén do Karlovy Studánky. Lidičky, myslíte že v Bruntále seženete v nějakým krámku typu Kaufland nebo Penny frisco? V žádným případě! Tak jsme to vzdali, pokoupili to ostatní a hrrrrr do Karlovy studánky. Hm, ale s tímto nápadem jsme nebyli sami. Fronta jak na banány a vidina strávení času ve frontě nás fakt nelákala. Takže zvolen alternativní program - někteří prohlídka Karlovy Studánky a návrat koňmo na ubikace, TEN Zdenda s MIchalem směr Hvězda a Malá Morávka pěšmo. Na Hvězdě posilnění česnečkou a bííírem a hurá do Morávky, kde nám sicny zahřívali kamarádi, kteří zvolili zmíněnou koňmo dopravu. Pochopitelně sicny na Kovárně.

Z Kovárny šup na véču a pak už jen zábava. Centrální akcí se stala hra Activity, která mi málem přivodila infarkt. Možná se budete divit, ale s touto hrou byl tento Silvestr jedním z nejúžasnějších, jaký jsem kdy zažil.

Stejně jako v loni jsme na Nový rok pochodovali na Praděd. Někdo spokojen více, někdo méně, ale já jsem si to zase užil. Víte, Jeseníky jsou moje veliká láska. A to počasí.... to nemělo chybu. Jediné, co kazilo dojem, bylo obrovské množství lidí. Ale s tím se asi musí v tomto období na horách počítat. TEN Zdenda si opět hrál na skitaxi, bo v ten den se za volant nikomu nechtělo, ale já si věřil, že ta flaša vodky vypitá přes noc už následky nezanechala..... Kecám jak mladá vrana, při hře Activity ani nebylo proč pít, já snad byl na Silvestra úplně střízlivej.... Skoro úplně.... Teda spíš skoro.... Ano, tak je to. Víc skoro než úplně...

No a přišel odjezd. A asi nás po tom krásném Novém roce chtěl ten pán nahoře naštvat, bo seslal spoustu sněhu a psí počasí.... Ale i tak jsme se rozjeli do svých domovů a mně nezbývá než říct, díky Michale, díky Zdendo, díky Markétko, díky Báro, díky Míšo, díky Lado, díky Martine.... Díky vám všem, se kterými jsem se rozloučil s nešťastným rokem 2009 a přivítal rok 2010. I když ne tak nešťastným, když jsem se v něm stal dvojnásobným strýcem. Doufám, že jak pro mě, tak pro vás všechny ostatní bude rok 2010 jen tím nejlepším.